Je čas sa ísť hrať!

Zahrajte sa spoločne s celou rodinou v našom
detskom kútiku plnom zábavy.

Pexeso

Máme pre vás pexeso s veselými obrázkami zo života našich obľúbených tučniakov. Pravidlá určite poznáte, stačí nájsť dve kartičky s rovnakým obrázkom a zozbierať čo najviac dvojíc. Tak sa poďte hrať!

Omaľovánky

Dokážete pomôcť tučniakovi z ľadového labyrintu? A akú farbu má ľadový medveď? Rozvíjajte detskú predstavivosť v našich omaľovánkach, kde sa zoznámite s celou rodinou tučniakov. Stačí vytlačiť a priniesť si farbičky.

Tipy na výlety

Máte radi dlhé prechádzky s kočíkom alebo zábavno-vzdelávacie parky pre malé ratolesti? Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi na rodinné výlety po celom Slovensku.

Roháčska dolina

Múzeum slovenskej dediny, Martin

Steelpark, Košice

Kúpeľné mesto, Turčianske Teplice

Zdroj: turistika.cz

Roháčska dolina

 • Náročnosť: stredne ťažká
 • Vstupné: zadarmo
 • Vhodné s kočíkom: športový kočík

Objavovať nádhernú slovenskú prírodu môžete v Roháčoch aj s kočíkom. V rámci projektu Tatry bez bariér sa totiž podarilo vo Vysokých Tatrách vybudovať niekoľko vyznačených trás so spevneným povrchom či s asfaltom, ktoré sú vhodné aj pre rodiny s kočíkmi. Medzi jednu z najkrajších patrí kratšia trasa Roháčskou dolinou. Trojkilometrovú prechádzku začnete vo Zverovke, kde budete sledovať červenú značku až k bývalej Ťatliakovej chate. Cestou sa vám naskytnú krásne výhľady na hrebene Roháčov. Počas prechádzky sa môžete z náučných tabúľ dozvedieť množstvo nových informácií o miestnej faune a flóre. Na mieste bývalej Ťatliakovej chaty potom nájdete bufet, kde je možné si oddýchnuť či posilniť sa dobrým jedlom.

Zobraziť na mape Zistiť viac
Zdroj: vylety-zabava.cz

Múzeum slovenskej dediny, Martin

 • Náročnosť: ľahká
 • Vstupné: 3 eur na osobu, 4,5 eur rodinné vstupné
 • Vhodné s kočíkom: áno

V Martine sa nachádza najväčšia národopisná expozícia v prírode na Slovensku. V Múzeu slovenskej dediny sa dozviete, ako vyzeralo tradičné ľudové staviteľstvo, bývanie aj spôsob života našich predkov. Nájdete tu takmer 150 domov, niektoré z nich sú zariadené a prístupné návštevníkom aj zvnútra. Areál si môžete prejsť buď sami, alebo so sprievodcom. Výklad a prehliadka trvá približne 1,5 hod. Celý skanzen je ľahko prístupný aj pre rodiny s kočíkmi. V hlavnej sezóne ponúka Múzeum slovenskej dediny pestrý program, ktorý vám priblíži folklór a ľudové zvyky.

Zobraziť na mape Zistiť viac
Zdroj: kosice-estranky.sk

Steelpark, Košice

 • Náročnosť: ľahká
 • Vstupné: 3 eur na osobu, 6,50 eur rodinné vstupné
 • Vhodné s kočíkom: áno

Pokiaľ chcete stráviť zábavný deň s celou rodinou a zároveň sa aj niečo naučiť, vyrazte do Steelparku v Košiciach. Steelpark je plný interaktívnych hier, vďaka ktorým môžu vaše deti skúmať vedecké hypotézy a overovať si technické a prírodné zákonitosti hravým spôsobom. A určite sa tu zabavia aj dospelí. Zistíte, ako zvážiť vzduch, ako oklamať svoje zmysly alebo si zahráte na magnety. Vzhľadom k obmedzenej kapacite sa odporúča rezervácia vstupeniek dopredu.

Zobraziť na mape Zistiť viac
Zdroj: vylety-zabava.cz

Kúpeľné mesto, Turčianske Teplice

 • Náročnosť: ľahká
 • Vstupné: zadarmo
 • Vhodné s kočíkom: áno

K príjemným prechádzkam s kočíkom láka kúpeľné mesto Turčianske Teplice. Nájdete tu hneď niekoľko trás, odporúčame si prejsť najmä centrum mesta a kúpeľný park. Môžete tak obdivovať nielen pôvodnú a modernú architektúru, ale aj rozmanitú faunu a flóru. V parku navyše nájdete netradičné umelecké lavičky. Prechádzku začnite pri budove Slovenských liečebných kúpeľov, kde sa nachádza hlavný prameň a pokračujte cez kúpeľný park, prameň Kollár, Modrý bazén, prameň Živena až k budove Slovenských liečebných kúpeľov. Pešia zóna je spolu s cestou parkom bezbariérová, a tak je vhodná aj pre kočíky.

Zobraziť na mape Zistiť viac